Zagrebački Holding Hrvatski English
Mapa webaLinkoviInfo kutak

Nagrade Floraart 2013


NAGRADE ZA IZLAGAČE BILJNOG MATERIJALA

VLASTITA PROIZVODNJA LJETNICA, TRAJNICA, LONČANICA, REZANOG CVIJEĆA I KAKTUSA
  1. nagrada ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o. Podružnica ZRINJEVAC
  2. nagrada TKS FLORA
  3. nagrada VRTLARIJA ČUČEK

VLASTITA PROIZVODNJA DENDRO MATERIJALA
  1. nagrada ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o. Podružnica ZRINJEVAC
  2. nagrada PRENOR
  3. nagrada SOCIETA AGRICOLA GIORGIO TESI VIVAI S.S.

KREATIVNI IZRAZ U OBLIKOVANJU PROSTORA
  1. nagrada NASADI d.o.o. ZADAR - Cvjetna simfonija
  2. nagrada PARKOVI I NASADI d.o.o. - Put od 60 godina
  3. nagrada MBM d.o.o - Fantazija

NAGRADA ZA OPĆI DOJAM IZLOŽBENOG PROSTORA
  • HRVATSKE ŠUME d.o.o.

NAGRADA TURISTIČKE ZAJEDNICE GRADA
  • ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o. Podružnica ZRINJEVAC - JAPANSKI VRT

NAGRADA ZA DETALJ SREDIŠNJEG DIJELA IZLOŽBENOG PROSTORA
  • PEVEC ZAGREB d.o.o.

NAGRADA ZA DETALJ 'KUTAK ZA ODMOR'
  • JURIFLOR

NAGRADA ZA DETALJ 'STARA ŠKRINJA'
  • KAKTUSI BEŠLIĆ d.o.o.

NAGRADA ZA IDEJU I IZVEDBU UNUTARNJEG IZLOŽBENOG PROSTORA
  • ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o. Podružnica ZRINJEVAC

NAGRADA ZA KVALITETAN DENDRO MATERIJAL
  • RASADNIK IVA d.o.o.

NAGRADA ZA ROMANTIČNI IZRAZ
  • KLIS TRGOVINA d.o.o.

NAGRADA ZA SUVREMENO OBLIKOVANJE PROSTORA
  • KONZUM d.d.


POBJEDNICI HRVATSKOG KUPA FLORISTA

NATJECATELJSKA DISCIPLINA: FANTAZIJA                                           
  1. mjesto  ANI POKLEPOVIĆ              
  2. mjesto  ROMANA ŠPIRANEC
  3. mjesto  MARIJA LJUBIĆ    

NATJECATELJSKA DISCIPLINA: VJENČANI STRUČAK                                              
  1. mjesto MARIJA LJUBIĆ              
  2. mjesto ROMANA ŠPIRANEC
  3. mjesto ANI POKLEPOVIĆ             

NATJECATELJSKA DISCIPLINA: ARANŽIRANJE STOLA PO VLASTITOM IZBORU                   
  1. mjesto  ROMANA ŠPIRANEC
  2. mjesto  ANI POKLEPOVIĆ              
  3. mjesto  MARIJA LJUBIĆ             

NATJECATELJSKA DISCIPLINA: SLOBODNI STIL STRUČKA                                        
  1. mjesto  ANI POKLEPOVIĆ              
  2. mjesto  ROMANA ŠPIRANEC I MARIJA LJUBIĆ              
  3. mjesto  GORDANA ČESEN     

UKUPNI POBJEDNIK HRVATSKOG KUPA FLORISTA   
  • ANI POKLEPOVIĆ   


NAGRAĐENI VRTOVI  

Na natječaj za najljepše uređen kućni vrt objavljen u “Večernjem  listu”, prijavljeno je ukupno 14 vrtova. Prijavljeni vrtovi ocjenjivani su prema sljedećim kriterijima:
  • koncepcija rješenja (kreativnost, originalnost)
  • zastupljenost pojedinih vrsta ukrasnog bilja i skladan međusobni odnos
  • stručno tehnički principi izgradnje vrtno – tehničkih elemenata (staze, zidovi, sjenice, ograde, kamenjari i dr.)        
Nakon obilaska svih prijavljeni vrtova, komisija u sastavu Vesna Bajza, mag.ing.agr.- ovl.kraj.arh., Suzana Vučemilo, dipl.ing.agr. i
Josip Perić, dipl.ing.šum., dodijelila je sljedeće nagrade:
  1. za kućni vrt površine veće od 500 m2, nagrada u biljnom materijalu organizatora u vrijednosti  od 5.000 kn dodjeljuje se:
    POLONDAK KRUNI Tumbri I. odvojak 10, Kupinečki Kraljevac
     
  2. za kućni vrt površine od 100 – 500 m2, nagradu u biljnom materijalu organizatora u vrijednosti  od 3.000 kn dijele u jednakim iznosima po 1.500 kn:
    JELEKOVIĆ KATARINA Jelekovići 25, Markuševec, Zagreb
    HORBEC BLANKA i JOSIP Palmotićeva 15, Zagreb
     
  3. za kućni vrt površine do 100 m2, nagrada u biljnom materijalu organizatora u vrijednosti  od 1.000 kn dodjeljuje se:
    VILIČNIK JOSIPU Kuntići 15, Zagreb,

Komisija je dodijelila sljedeće posebne nagrade:
  1. posebna nagrada za skladan međusobni odnos ukrasnih vrsta u korisnom dijelu vrta (povrtnjak, vinograd) - knjiga „Moć boja“ dodjeljuje se:
    IVANKI  PETRAK Drežnička cesta 59, Drežnik Podokički
  2. posebna nagrada za raznolikost i kvalitetu ljetnica u vrtu - knjiga 'Moć boja' dodjeljuje se:
    KURPES SONJI Franje Tuđmana 22, Sveta Nedelja, Novaki

Ostali  sudionici natječaja dobivaju priznanje.



9. MEĐUNARODNO NATJECANJE UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA
   
CVJETNI ARANŽMAN SLOBODNOG STILA 

  1. mjesto  IVA JAKOBOVIĆ - Poljoprivredna škola Osijek
  2. mjesto  SILVIJA NOVAK - Gospodarska škola Čakovec
  3. mjesto  NATALIJA HORVATINČIĆ - Industrijsko-obrtnička škola Virovitica